ای برن دو دسمه مو علمداروم مو علمداروم

دانلود نوحه شوشتری - شب هشت محرم - زمان مرید


نویسنده : شوشتر من ساعت ۱٠:٥۱ ‎ق.ظ تاریخ ۱۳۸٩/٩/٢٤


السلام علیک یا شیخ شوشتری

چندتا عکس از امروز هفتم محرم.مراسم عزاداری سالگرد علامه محقق آیت الله العظمی حاج شیخ محمد تقی شیخ شوشتری.متاسفانه هوا زود تاریک شد و نتونستم ازسیل انبوه جمعیت عزادار حاضر در مرقد علامه عکس تهیه کنم.


نویسنده : شوشتر من ساعت ٩:٥۱ ‎ب.ظ تاریخ ۱۳۸٩/٩/٢٢بخشودگی اهل گنه در صف محشر

وابسته به یک گردش چشمان حسین(ع) است

محرم در شوشتر

با آرزوی قبولی عزاداریهای شما دوستان عزیز.اینجا براتون دانلود دو نوحه شوشتری رو گذاشتم.اولی مربوط میشه به شب اول محرم و دومین نوحه شب نهم محرمه.

دانلود حسین جونم فدایت - علی زابل زاده

دانلود نمیایه عباس - زمان مرید

دوست عزیزی هم زحمت کشیدند در وبلاگشون نوحه های مسجد آل طیب رو از شب اول تا دوازدهم برای دانلود قرار دادند.میتونید از اینجا دانلود کنید.

 


نویسنده : شوشتر من ساعت ٩:٥۱ ‎ب.ظ تاریخ ۱۳۸٩/٩/٢۱


محرم...

باز هم محرم از راه رسید و چهره ی دارالمومنین را سیاهپوش کرد.باز هم آوای یا حسین(ع) در هر کوی و برزنی طنین انداز شد. باز هم محرم در حالی پا به دارالمومنین شوشتر گذاشت که خاطرات تلخ علم های شکسته دلها را می آزارد . آری محرم آمد اما بدون علم .

امسال هم بیانیه ...

حمل هر گونه علم ممنوع !!!!

سال های سال علم های عزای شوشتر شهره خاص و عام , کوچک و بزرگ بود . مدتهای مدید عزاداران حسینی از شهرهای دور و نزدیک به عشق دیدن این یادگارهای سقای کربلا راهی این شهر می شدند و ضمن عزاداری برای سالار شهیدان به این سنتهای مقدس ادای احترام می نمودند . اما افسوس و صد افسوس چند سالیست به بهانه های مختلف از آوردن این علم ها جلوگیری به عمل می آید . حال جای سوال است که آیا به بهانه اینکه آوردن علم مشکلاتی برای شهروندان ایجاد می کند باید با پاک کردن صورت مسئله ساخت هرگونه علم را ممنوع  نمود ؟ آیا نمی شود با اندیشیدن اندک تمهیدات و وضع قوانین و محدودیتهایی به جای مقابله با این مسئله ، قانونمند شدن را به جای ممنوعیت برگزید ؟ حیف نیست این سنت چند صدساله به این سادگی از اذهان  محو گردد؟

خودمانیم  محرم شوشتر بدون علم, آن شور و حزن همیشگی را داراست ؟

 


نویسنده : شوشتر من ساعت ٢:٥٧ ‎ب.ظ تاریخ ۱۳۸٩/٩/۱٤